###Франция (U-21) - Украина (U-21) - 2:2 ###

Франция (U-21) - Украина (U-21) - 2:2

Франція (U-21) &minus- Україна (U-21) &minus- 2:2

Голи: 1:0 Модест (3), 2:0 Сахо (27), 2:1 Чеснаков (45), 2:2 Чеснаков (64).Франція (U-21): Пласід, Коршья, М'Бенге, Бесс, Сахо, М'Віля, Бакар (Нгойї, 63), Сіссоко, Модест, Гуей (Екоко, 73), Сако (Бокалі, 83).Україна (U-21): Каніболоцький, Фартушняк, Ракицький, Курилов, Селін (Федорчук, 78), Морозюк, Пашаєв, Чеснаков, Матвєєв, Коноплянка (Родина, 88), Зозуля.Попередження: Пашаєв (60), Ракицький (71), Матвєєв (90).

У вівторок, 8 вересня, молодіжна збірна України звела до нічиєї надзвичайно важкий і важливий матч кваліфікації Євро-2011 (U-21) проти французів. Пропустивши першого м'яча вже на третій хвилині, а другого &minus- в середині тайму, українці зусиллями Володимира Чеснакова зуміли відігратись. Обидва рази успіх нашій команді приносили розіграші стандартних ситуацій.

Непоправні втрати

Варто одразу нагадати, що українці прибули до Франції далеко не в бойовому складі. Через травми наставник нашої команди Павло Яковенко не міг задіяти ключових виконавців &minus- Тараса Степаненка, Артема Кравця, Дмитра Льопу та Володимира Лисенка. Уже під час підготовчого збору виявилось, що годі розраховувати і на новоспечених чемпіонів Європи серед 19-річних Кирила Петрова, Сергія Кривцова та Віталія Каверіна, кожен з яких також має проблеми зі здоров'ям. Не прибув до розташування «молодіжки» і Андрій Ярмоленко, щоправда через куди приємнішу причину, а саме виклик до національної збірної...-

Вимушені експерименти

Усвідомлюючи силу суперника та важливість матчу, наставник «синьо-жовтих» з перших хвилин випустив на поле велику групу гравців, орієнтованих першочергово на руйнівні дії. Зокрема, у середній лінії розташувались два «хвилерізи» &minus- Ярослав Ракицький та Володимир Чеснаков, а на правому фланзі &minus- номінальний захисник Павло Пашаєв, який також має немаленький досвід гри опорним хавбеком. До переліку несподіванок можна додати і вихід в центрі оборони Олександра Матвєєва. В атаці ж ставка була зроблена на не надто фактурних (особливо у порівнянні з афрофранцузькими гренадерами), але вельми технічних та швидких Миколу Морозюка, Євгена Коноплянку та Романа Зозулю. Одним словом, українці постали у досить незвичному тактичному образі.

Холодний душ

На жаль, попри стартову обережність «синьо-жовтих», уже перша атака господарів призвела до взяття воріт. Наші оборонці невдало виконали штучний оф-сайд і проґавили забіг Антоні Модеста. Той отримав вивірену передачу з глибини поля та вирвався на побачення з Антоном Каніболоцьким. Як не прикро, але голкіпер дніпропетровського «Дніпра» виграти в дуелі зі своїм французьким тезкою не зумів. Пропустивши гол уже на третій хвилині, підопічні Яковенка, природно, відкинули притаманну їм обачність та активніше пішли вперед. Напруга у володіннях «триколірних» одразу ж виросла, і їхній воротар був змушений добряче похвилюватись &minus- особливо після ударів Коноплянки та Пашаєва.

Помилки воротарів

Здавалося, що гості потихеньку прибирають до рук важелі гри, однак неначе грім серед ясного неба стався другий гол. Каніболоцький не розрахував свій вихід під час подачі з кутового, і Мамаду Сахо у високому стрибку відправив м'яча в незахищені ворота.

Можливо, французи вирішили, що справу зроблено, бо миттєво знизили оберти. А, може, то українці ще більше додали. Як би не було, а гра згодом остаточно перемістилася до кордонів карного майданчика господарів. І зрештою «синьо-жовті» були винагородженні за наполегливість: після надпотужного штрафного удару Ракицького Джонні Плясід не втримав м'яча в руках, і Чеснаков спокійно добив його у сітку.

Мерсі, Джонні!

По перерві малюнок гри не надто змінився. Українці вели позиційний наступ, намагалися розхитати оборону суперників. Господарі відповідали гострими випадами, однак наші захисники та голкіпер діяли вже більш зібрано. А от на протилежному боці страж воріт не припиняв ганьбитися. Кілька разів він дуже невпевнено діяв при дальніх ударах українців. І, врешті-решт, черговий могутній «постріл» зі штрафного у виконанні того ж Ракицького таки змусив Плясіда вдруге люб'язно подарувати м'яча Чеснакову. Володимир красно подякував і записав на свій рахунок дубль!

Вольова нічия

Безперечно, такий розвиток подій підштовхнув «триколірних» до більш активних дій. Вони швиденько відвоювали середину поля, змусивши Ракицького та Чеснакова повністю сконцентруватись на обороні. Важкенько доводилось і фланговим гравцям, адже тиск на бровках теж суттєво зріс. Попри це справді гольових моментів біля воріт Каніболоцького майже не виникало. До того ж Павло Яковенко вчасно збив атакуючий порив суперників замінами. Таким чином, українська команда, як і французька, здобуває чотири очки після двох поєдинків. А в лідери групи з шістьма балами вийшли бельгійці, котрі цього ж дня вдома обіграли словенців (2:0).www.ffu.org.ua